Dezvoltatorii Python au lansat primul alfa al Python 3.8.0 pe care il puteti încerca deja în Fedora!

Daca aveti Fedora 29 sau mai nou, puteti instala Python 3.8 din depozitul de software oficial, cu GNOME Software sau cu DNF :

$ sudo dnf install python38

Nu este nevoie sa compilati propria versiune de dezvoltare Python, trebuie doar sa-l instalati. Noi caracteristici vor fi adaugate pâna la prima versiune beta.

Program de lansari Python 3.8:

3.8 development: Monday, 2018-01-29
3.8.0 alpha 1: Sunday, 2019-02-03
3.8.0 alpha 2: Sunday, 2019-02-24
3.8.0 alpha 3: Sunday, 2019-03-24
3.8.0 alpha 4: Sunday, 2019-04-28
3.8.0 beta 1: Sunday, 2019-05-26 (No new features beyond this point.)
3.8.0 beta 2: Sunday, 2019-06-23
3.8.0 beta 3: Sunday, 2019-07-28
3.8.0 beta 4: Sunday, 2019-08-25
3.8.0 candidate 1: Sunday, 2019-09-29
3.8.0 candidate 2: Sunday, 2019-10-06 (if necessary)
3.8.0 final: Sunday, 2019-10-20

Sursa: fedoramagazine.org

  • What is your reaction?
  • powered by Verysign
  • like gnulinux.ro
    Like
  • unmoved gnulinux.ro
    Unmoved
  • amused gnulinux.ro
    Amused
  • excited gnulinux.ro
    Excited
  • angry gnulinux.ro
    Angry
  • sad gnulinux.ro
    Sad
TENDINTA  |  Caracteristici suplimentare adaugate in CGroup - Plasma 5.19
FlorinM                   gnulinux.ro
FlorinM
Utilizator Linux - Solus OS, pasionat de calatorii.
1568 articole



  • Comenteaza
  • powered by Verysign

Nici un comentariu inca. Fii primul!